SANAT GALERİMİZDEKİ ÖĞRENCİ ÇALIŞMALARI

Sanat Galerimiz

Kurumumuzda Eğitim ve Öğretim alan bütün öğrencilerimizin, farklı branşlarda ve değişik tekniklerde yapmış oldukları sanatsal çalışmalarına örnekleri görüyorsunuz.

Kurumumuzun bünyesinde bulunan sanat atölyemizde yıl içerisinde yapmış oldukları avantgarde dekoratif resimler, akrilik teknikleri, yağlı boya teknikleri, suluboya teknikleri ve karışık tekniklerde yapılmış olan çalışmalardır.

Sizde istediğiniz ve beğendiğiniz bu resimlerden satın almak istediğinizde kurumlarımızla iletişim kurarak satın alabilirsiniz. Satın aldığınız resimlerinizi yine sanat atölyelerimizde bulunan şaseleme, tuval germe, çerçeveleme ve ambalajlama sistemleri itina ile yapılarak teslim edilir. Yine sanat atölyelerimizdeki öğrenci ve öğretmenlerimiz ile beraber yapılan heykel, büst, rölyeflerden satın alabilir ayrıca özel dizaynlarınızı sipariş yapabilirsiniz.

Sizlerde bir nebze, içinizdeki insanı uyandırarak bizlere katılıp, hayal ettiklerinizi, duygularınız ve düşündüklerinizi çizimlerle iki boyutlu veya üç boyutlu teknikleri öğrenerek ölümsüzleştirmek istiyorsanız hemen sanat çalışmalarımıza katılabilirsiniz.

Dünyada yeteneksiz insan yoktur. Sadece iyi eğitilememiş, doğru yönlendirelememiş insanlar vardır.

 

9 aylık hafta içi hobi resim kursu
Günler Sabah Grubu veya Öğle Grubu
Salı 10:00 - 13:10   14:00 - 17:10
Çarşamba 10:00 - 13:10   14:00 - 17:10
Perşembe 10:00 - 13:10   14:00 - 17:10
Cuma 10:00 - 13:10   14:00 - 17:10
9 aylık 2 tam gün hobi resim kursu
Günler Sabah Grubu Öğle Grubu
Cumartesi 10:00 - 13:10 14:00 - 17:10
Pazar 10:00 - 13:10 14:00 - 17:10

Sınıf kontenjanlarımız 12 kişiliktir.

 

Yağlıboya Resim Kursları

SANAT AKTİVİTELERİ, SANAT GEZİLERİ, MÜZE VE PARK ÇALIŞMALARI

Sanatsal Müze Çalışmaları

Güzel sanatlar eğitimi alan, takviye, hobi ve hazırlık kurs programlarımızda olan bütün öğrencilerimizin tarihsel ve görsel tarihi yerleri, dönem içerisindeki tatil günlerimizde ve uygun mevsimlerde öğretmen ve öğrencilerimizle birlikte turlar düzenleyerek sanat gezileri organize edilmektedir.

Güzel Sanatlar Hazırlık Öğrencilerimize tarihi müzelerimizden Şark Eserleri Müzesine beraberce giderek müzedeki heykel, rölyef, sütun ve revaklar üzerine teorik bilgiler verdikten sonra, bu eserlerin bakarak çizim çalışmaları yaptırılır.

Öğrencilerimize havaların güzel olduğu günlerde peyzaj çalışmaları, park çalışmaları ve parkda bulunan ekipmanlar ve çevre düzenlemeleri kompozisyon kurguları, yerinde görülerek, bakarak kompozisyon oluşturmaları, öğretmenlerimiz denetiminde gerçekleştirilir.

Bütün kursiyer öğrencilerimize kurumumuzun bünyesinde bulunan video film atölyelerimizde imgesel hayalden figüratif kompozisyonları çekerek bu görselleri video filmlerle göstererek imgesel ve hayalden figüratif kompozisyonlar çalışmaları yaptırılır.

Ayrıca yayınlanmış sanat tarihi ile ilgili belgeseller, yazılı dökümanlar, cdler ve slayt, tepegöz aletlerimizle öğrencilerimize izlettirilerek görsel belleklerinin zenginleşmesi sağlanır.

Öğrencilerimizin özel günlerinde kurumumuzun organize ettiği yaş günü kutlamaları hep beraber bizleri birbirimize kaynaştırarak ERART ailesinde ve öğrencilerimizde başarımızın göz ardı edilemeyeceği bir organizasyonumuzdur.

Bütün derslerimizin sonunda öğrenci çalışmalarının eleştiri ve özeleştiri bölümünde öğretmenlerimizin ödüllendirdiği birinci, ikinci ve üçüncü ve mansiyon alan öğrencilerimize vermiş olduğumuz, çam sakızı çoban armağanı diyebileceğimiz, çikolata, gofret, şokella gibi ödüller öğrencilerimizin rekabet etme ortamında başarılarına yansıyan en büyük teşvik olduğunu düşünmekteyiz.

Yıl sonunda derece yapan öğrencilerimize derecelerine göre kurumumuz tarafından düzenlenen ödül törenlerimiz de öğrencilerimizin kullanabileceği ve lisans eğitiminde üniversitede okurken yararlanabileceği hediyeler hem öğrencilerimizi hem bizleri ERART Ailesi olarak mutlu etmektedir.

ERART'ın başarısındaki en büyük sırrı biliyor muydunuz ? Çeyrek asırlık deneyimimizdir.

SANAT KÜTÜPHANEMİZ, SANAT BİLGİ BANKAMIZ

Kütüphane ve Soru Bankamız

Sanat Tarihi ile ilgili bütün ressamların ve diğer branşlarda mimarlık, içmimarlık, tekstil, stilistlik, modelistlik ve ilistrasyon, endüstriyel dizayn, grafik ve animasyon, karikatür, reklamcılık ve tekstür doku anlatımları ile ilgili kitaplar vardır.

İnsan Anatomi ve Ergenomik sistemleri öğreten human anatomi ve portre kitapları, boyama teknikleri için bütün teknik kitap dökümanları yabancı ve yerli tüm kütüphanelerde sanat kütüphanelerinde olması gereken kitaplarımızdan oluşan bilgi bankamız öğrencilerimizin her zaman araştırma ve gelişmeleri için onların hizmetindedir.

 

ÖZEL YETENEK SINAVLARINDA VE BÖLÜM SINAVLARINDA SORULMUŞ SORULAR

İçmimarlık Sınav Soruları

Bina yüksekliği 3 metre olan, salonun penceresinin bir kanadı açılmış, köşede bir koltuk, önünde puf ve yanında sehpa üzerinde vazo, küllük, köşede ayaklı aydınlatma, salonun ortasında kilim ve üzerinde iki terlikten oluşan bu iç mekanın perspektifini çiziniz.

İki tane mimarlık öğrencisinin kaldığı bir yurt odasında, öğrencinin masası, yatağı ve giysi dolabından oluşan bu mekanı diğer ekipmanları ve aksesuarları ile birlikte çiziniz.

Yazlık bir evin salonundan üst kata çıkan merdiven ve salondaki yazlık mobilyalarla birlikte bu mekanın perspektifini çiziniz.

Oda yüksekliği 3 metre, yerlerde 25x25 karo seramik döşemesi olan bu mekanın tam ortasından bir ufuk çizgisi geçmektedir. Bu mekanın ortasında 75cm yüksekliğinde ki çocuk oyuncaklarından olan kaydırağı ve mekanın perspektifini çiziniz.

Umuma açık alışveriş merkezinde bulunan bir tuvaletin içinde lavobo, pisuvar ve tuvalet kabinleriyle birlikte bu mekanın perspektifini çiziniz.

Pencereden tek bir noktadan ışık alan mutfak ve mutfağın içindeki masanın üzerinde piknik tüpü, cezve ve tencereden oluşan kompozisyonu mekan ile birlikte çiziniz.

Lüks bir otelde iki kişinin kalabileceği süvit bir odanın eşyalarıyla birlikte perspektifini çiziniz.

Size verilen kağıt üzerine tekli koltuğun ve çiftli koltuğun üstten görünüş, önden görünüş ve yan görünüşlerini çiziniz.
Bu koltuklardan oluşturacağınız teras katının perspektifni çiziniz.

Odanın giriş kapısı yarım açık, kapıdan bakıldığında oda içindeki masanın üzerinde bilgisayar ve sandalye, dolaplar, raflar, masa ile kapı arasında ortada duran elektrikli süpürgeden oluşan bu mekanın perspektifini çiziniz.

Bir salonun kısa kenarlı duvar önünde iki kanepe koltuk, uzun kenarında kanadı açılmış bir pencere ve perdesi, yerler ahşap döşeme, üzerinde ütü masası ve ütü masasının üzerinde yarıya kadar su dolu şişeden oluşan bu mekanı çiziniz.

 

End. Tas. Sınav Soruları

Hayalden derslik sırası üzerinde çalışmakta olan bir vantilatörü çiziniz.

Havaalanında el arabası ile bavullarını taşıyan iki kişiden oluşan kompozisyonu çiziniz.

Sonsuzlukta bir suyun üzerine düşmekte olan tüy, birisi düşmüş durumda diğer ikisi farklı yüksekliklerdeki tüylerden oluşan kompozisyonu hayalden çiziniz.

İlkokul bahçesinde çocuk oyun kaydırağı, salıncak ve tattravalliden oluşan kompozisyonu çiziniz.

Duvara asılmış yatay ip üzerinde şişe, el makası ve kovadan oluşan bu kompozisyonu çiziniz.

Masanın üzerinde birisi dik ve ağzı kapalı, diğeri yere yatık ağzı açık, iki bezelye kutusu ve konserve açacağından oluşan kompozisyonu çiziniz.

Televizyon tamirci dükkanını televizyon tamir yaparken ki haliyle birlikte çiziniz.

Bisiklet tamirci dükkanı ve tamirci ve eşyalarıyla birlikte çiziniz.

Benzin istasyonunda otomobile benzin veren pompacı ile bu mekanı birlikte çiziniz.

Grafik Sınav Soruları

50x70cm kağıdımızı dört eşit parçaya bölerek birincisine Anadolu yazısını yazınız. İkincisine Markası Renk olan mürekkep şişesi ve kutusunu çiziniz. Üçüncüsüne aklınızda kalan billboard reklam afişini çiziniz. Dördüncüsüne aynı spor hareketini yapan bay ve bayan atleti çiziniz.

İsmi Güncel olan gazeteyi ikiye katlanmış olarak hayal ederek üzerinde dereceli gözlük ve kurşun kalemden oluşan kompozisyonu çiziniz.

İsmi Beyaz olan diş macunu kutusunu ve tüpünü çizerek üzerine beyaz yazılarını yazınız.

çok sevdiğiniz bir müzik grubunun uzun çalar plak kapağını ve kasetini çizerek üzerine resim ve yazılarını yazınız.

İsmi Mis olan bir kolonya şişesi ve kutusunu çizerek şişenin ve kutunun üzerine mis yazılarını yazınız.

Çok sevdiğiniz bir yazarın kitabını çizerek kapağın üzerine resim ve yazılarını yazınız.

Büfe önünde kola içen birini çiziniz ve yan tarafa Coca Cola yazısını yazınız.

Yoldan karşıdan karşıya geçen bir kişinin kucağında model mankenin üzerinde ki tişörtteki festival yazısını yazarak figürle beraber çiziniz.

Herhagi bir belediye otobüs durağındaki afişte Nokia 3010 telefon reklamını ve yazıları resmediniz.

35x50 kağıda 25x25 kare içerisine meyvelerden oluşan bir kompozisyon ve yarıya kadar dolu meyve suyu bardağı ve pipetinden oluşan çizimi suluboya renklendiriniz ve VİTAMİN yazısını yazınız.

X harfinden yapabildiğiniz kadar obje tasarım çizimlerini skeçler halinde çiziniz ve bakarak ikiye katlanmış peçetenin üzerinde domates, biber ve kiprit kutusunu çiziniz.

 

Geçmiş yıllara dair bir çok bölümün sınav soruları ile ilgili dökümanlar için bizimle iletişim kurunuz.

başa dön

 

ŞUBELERİMİZ

KADIKÖY

Osmanağa Mh. Kuşdili Cd. Karadut Sk. No:31 Altıyol Kadıköy - 0216 348 24 12

KARTAL

Kordonboyu Mh. Hürriyet Cd. Derya Sk. No:9 Çarşı İçi Kartal - 0216 473 20 30

MECİDİYEKÖY

Mecidiyeköy Mh. Selahattin Pınar Cd. No:10 Mecidiyeköy Şişli - 0212 244 57 71

ErART Sanat Galerisi

Osmanağa Mh. Kuşdili Cd.Misk-i Amber Sk. No:7 Galeri Kadıköy - 0216 349 04 90

ErART Sanat
REHBERLİK SERVİSİ
0505 800 24 26
0505 800 24 27

Sitedeki tüm veriler Zorbay Şerif Erday'a aittir. e-mail: info@erart.net
© 2009 ErARTsanat.Net - Tüm Hakları Saklıdır. Yazılım by Portaze.NET